Menu
Zariadenie pre seniorov Seniorvital

Aktuality

Zobrazené 1-30 z 166
Muzikoterapia - vážna hudba

Muzikoterapia - vážna hudba

Dátum: 12. 6. 2024

Hudba pomáha rozjasňovať myseľ. Za rozlúčkou so zabúdaním a stratou koncentrácie stojí obyčajná hudba. Terapia príjemnými melódiami piesní rozjasňuje u seniorov mozgové bunky. V tomto sychravom počasí nám bola vážna hudba dobrým spoločníkom. Táto hudba má silné účinky pri relaxácii seniorov.

Deň priateľov

Deň priateľov

Dátum: 12. 6. 2024

Priateľstvo je tak potrebné ako ľudskosť sama a šťastný je ten, kto ho nájde, lebo vie, že už nie je sám. My sme si tento deň spríjemnili a naplno využili aj našu kreativitu a vytvorili krásne diela, ktoré si pripravujeme na juniáles ktorý nás onedlho čaká:-)

Láska kvitne v každom veku

Láska kvitne v každom veku

Dátum: 4. 6. 2024

Motívom tejto výzvy sú kvety.Premenili sme izby klientov na rozkvitnuté jarné lúky plné kvetov.Všetci boli dojatí z príjemne stráveného spoločného dopoludnia, ktoré zanechalo u seniorov pocit,že na nich stále niekto myslí, a u žiakov pocit, že niekedy stačí veľmi málo na to,aby ste niekoho potešili.

Grilovačka

Grilovačka

Dátum: 1. 6. 2024

Keďže nás už slnko a teplé počasie lákajú stále viac von, tentokrát sme to využili na grilovačku. Rodinná atmosféra nahrádza pocit domova našim klientom a tak o spoločne strávené chvíle nie je núdza. Pravú atmosféru sme navodili kombináciou chutí, muziky a dobrej nálady.

Oslava 80. narodenín p. Rudolfa

Oslava 80. narodenín p. Rudolfa

Dátum: 1. 6. 2024

V pokojnom, tichom žitia prúde, ďalší rad rokov nech Vám rastie a každý deň nech sviatkom bude, prinesie radosť, lásku, šťastie.Zdvihnime teda hore čaše, nech sladkým cvengom za nás vravia a s nimi spolu srdcia naše, nech Vám dá Pán Boh veľa zdravia, pokoj, Božie požehnanie.Všetko najlepšie prajeme!

Dušan Grúň

Dušan Grúň

Dátum: 1. 6. 2024

Hudba je nástroj, "ladička" nielen nášho tela, ale aj skupiny. Počúvanie príjemnej hudby a hry na hudobné nástroje vyvolávajú rovnaké účinky ako smiech. Zrelaxovali sme a zaspomínali na legendu slovenskej populárnej hudby, na zamatový hlas a tvorbu Dušana Grúňa.

Baťove topánky - reminescencia

Baťove topánky - reminescencia

Dátum: 1. 6. 2024

Je dokázané, že spomínanie je nevyhnutnou súčasťou "jesene života". Zaspomínali sme si na zakladateľa obuvníckej firmy Baťa. Tomáš Baťa bol jeden z najväčších podnikateľov svojej doby.
"Dobrý obchod je vtedy, keď sú spokojní všetci zúčastnení."

Stavanie májov

Stavanie májov

Dátum: 21. 5. 2024

Mesiac máj sa považuje za obdobie lásky a zrodu niečoho nového. Májová zeleň symbolizovala silu a dobrý rast. Stavanie májov sme si oživili aj v našom zariadení. Slnko nás počas dopoludnia zohrievalo a všade bolo cítiť dobrú náladu a príjemnú atmosféru a popritom sme si všetci zanôtili.

Oslava 90 narodenín p. Zuzanky

Oslava 90 narodenín p. Zuzanky

Dátum: 20. 5. 2024

Nepozerajte sa spiatky, tešte sa z krásnej 90-ky. Nech krásne spomienky sa k vám vrátia a všetky zlé sa navždy stratia. Nech tento krásny deň, dá vám úsmev a radosť len. Nech každý ďalší rok dá vám vždy len šťastný krok. Nech vaša duša stále rastie, nech vám dá Pán Boh lásku a šťastie.

DEŇ MATIEK 1

DEŇ MATIEK

Dátum: 14. 5. 2024

Druhá májová nedeľa tradične patrí Dňu matiek.Aj u nás sme pamätali na tento sviatok a vzdali úctu našim klientkam-matkám.Pripravili sme pre nich chutný obed, ponúkli koláčikom a kultúrnym programom ich potešili deti z materskej školy.

Deň hasičov

Deň hasičov

Dátum: 10. 5. 2024

Dňa 10.5.2024 sa klienti zúčastnili akcie "Deň hasičov." Ich príchod ohlasovaný zvukom sirény a pustených majákov bol pre našich klientov fascinujúci. Predviedli nám celé vybavenie a techniku vozidla, porozprávali o metódach ich práce. Strávili sme príjemný deň plný poznatkov.

Deň Zeme a  Mesiac lesov (prednáška)

Deň Zeme a Mesiac lesov (prednáška)

Dátum: 1. 5. 2024

Príroda je ako matka. Dáva plným priehrštím a nežiada nič, len porozumenie a lásku. Strávili sme príjemné popoludnie, pri ktorom sme si mohli overiť a zúročiť vedomosti spojené s našou planétou. Naša planéta je nám domovom o ktorú sa potrebujeme starať, aby sme sa cítili pohodlne a bezpečne.

Týždeň medzinárodnej kuchyne

Týždeň medzinárodnej kuchyne

Dátum: 28. 4. 2024

Máme za sebou úspešný týždeň medzinárodnej kuchyne. Degustovali sme jedlá okolitých krajín, pochutili si na rôznych špecialitách, dozvedeli sme sa zaujímavosti o jednotlivých krajinách. Niektoré receptúry zaradíme do nášho jedálneho lístka. Veríme, že si to ešte zopakujeme.

Muzikoterapia - Karel Gott

Muzikoterapia - Karel Gott

Dátum: 28. 4. 2024

Tam kde slová strácajú svoju moc, hudba robí zázraky. Je veľmi dôležité dopriať si relax spojený s touto účinnou terapiou a aspoň na chvíľu zabudnúť na bežné starosti. My sme si pripravili najvýznamnejšieho a najpopulárnejšieho speváka v dejinách česko-slovenskej populárnej hudby Karla Gotta.

 p. Juraj  101r. + jubilanti

p. Juraj 101r. + jubilanti

Dátum: 28. 4. 2024

Čas nezabudol pripísať ďalší rok, zastavil sa v kalendári, vpísal sa do spomienok....
K životnému jubileu 101r. prajeme všetko najlepšie, šťastie, lásku, spokojnosť, pevného zdravia stále dosť, radosti veľa aj našim jubilantom z celého srdca Seniorvital želá.

Hviezdoslavov Kubín

Hviezdoslavov Kubín

Dátum: 18. 4. 2024

P.O.Hviezdoslav-význam jeho diel sme si pripomenuli aj my v našom zariadení najznámejšou súťažou v oblasti umeleckého prednesu.Svoje umenie predviedli klienti, ktorí si pestujú vzťah k slovu, cibria jazykový a hlasový prejav a hlbšie spoznávajú literárne hodnoty.

Kino HARMÓNIA, ROZUM DO HRSTI

Kino HARMÓNIA, ROZUM DO HRSTI

Dátum: 13. 4. 2024

"Ideme do kina" znelo chodbami nášho zariadenia. Spríjemnili sme si voľné chvíle filmom Bičinka z doliny.

Myseľ je ako záhrada. Keď jej nedodávame výživu a nekultivujeme ju, zarastie burinou. Oživili sme si pamäť pamäťovými cvičeniami.

Svetový deň zdravia

Svetový deň zdravia

Dátum: 9. 4. 2024

O zdravie sa musíme starať a vážiť si ho po celý život. S klientmi sme sa rozprávali o zdravom stravovaní a nevynechali sme malú rozcvičku a prechádzku na čerstvom vzduchu, ktorý je nevyhnutný pre zdravie a tak sme načerpali elán do začatého dňa.
"V zdravom tele zdravý duch a úsmev na perách:-)"

Prechádzka areálom

Prechádzka areálom

Dátum: 8. 4. 2024

Prechádzka našim parkom a zeleň dodáva príjemný a pokojný vzhľad a vytvára malebné prostredie na prechádzky. To všetko v nás vzbudzuje radosť, uvoľnenie a pokoj. Aj pár minút v našom krásnom prostredí dokáže divy s psychikou človeka. Naši klienti si vedia naplno užiť krásu nášho areálu.

Prípravy na Veľkú noc

Prípravy na Veľkú noc

Dátum: 29. 3. 2024

Každoročné prípravy na Veľkú noc sa nesú v duchu tradícií. Klienti zhotovujú veľkonočnú výzdobu, čo skultúrni zariadenie a priblíži prirodzenosť a zmysel sviatkov. Veľkonočné výrobky seniorov nie sú len symbolom jari, ale dôkazom radosti zo života a užitočnosti každého našich klientov.

Svetový deň pohybom ku zdraviu

Svetový deň pohybom ku zdraviu

Dátum: 21. 3. 2024

Cieľom tohto dňa je zvýšenie verejného povedomia o zdravom životnom štýle. Tento významný deň sme si priblížili aj my prostredníctvom prednášky o zdraví. Pobyt na slnku ma mnoho benefitov a hlavne zlepšuje duševné zdravie, tak sme ani chvíľku neváhali. "Každý pohyb sa počíta.“

Voľnočasové aktivity

Voľnočasové aktivity

Dátum: 21. 3. 2024

Voľnočasové aktivity majú za cieľ umožniť klientom tráviť svoj voľný čas zmysluplne s dôrazom na rozvoj osobnosti, nadania a kreativity, tiež ich duševných a telesných schopností v čo najväčšej miere a hlavne uspokojiť ich vlastné potreby, záujmy a ich vnútorný život.

Slávnostné otvorenie kina HARMÓNIA

Slávnostné otvorenie kina HARMÓNIA

Dátum: 16. 3. 2024

Zariadenie Seniorvital sa stalo domovom nového kina HARMÓNIA, ktoré spája filmový a spoločenský zážitok na veľkom plátne. V premiére sme klientom ponúkli československý film Rodná zem.Našim cieľom je zaradiť premietania do bežného programu a tak poskytnúť klientom príjemné prostredie na sledovanie.

RETRO DEŇ

RETRO DEŇ

Dátum: 16. 3. 2024

Byť retro znamená aj mať štýl. Presne taký deň sme mali aj my. Poriadne štýlový. Takýto názov niesla ďalšia kultúrno-spoločenská akcia, kt. sme pripravili pre našich klientov. Celá akcia bola tematicky venovaná práve minulému storočiu.

Týždeň mozgu

Týždeň mozgu

Dátum: 16. 3. 2024

Téma mozgu je veľmi široká a rozsiahla aj vďaka rôznym cvičeniam sme si aj my precvičili tie naše "mozgové závity". Z rozprávania sme sa dozvedeli mnohé zaujímavosti o mozgu. Bolo to veľmi podnetné stretnutie plné nových poznatkov a zaujímavosti o mozgu.

Čitateľský maratón

Čitateľský maratón

Dátum: 16. 3. 2024

"Nemiluj knihy, aby si si nimi ozdobil svoj príbytok, ale preto, aby si nimi vyzdobil srdce i ducha." Knihy môžu byť pre čitateľa priateľom, učiteľom, či jednoducho zdrojom mnohých užitočných informácií. Sú studnicou múdrosti, kt. rozširuje poznanie, rozvíja fantáziu a zlepšuje pamäť.

Medzinárodný deň žien

Medzinárodný deň žien

Dátum: 11. 3. 2024

"Kvety dokážu hovoriť."
Ku dňu žien slnko svieti a my ženám nesieme plnú náruč kvetín. Nech krása a sviežosť nestratí sa s vekom, obdariť Vás chceme kvetom. Našim klientkam prajeme k ich sviatku život plný úprimnej lásky a zaslúženej úcty.

Beauty day

Beauty day

Dátum: 8. 3. 2024

Dnes sa naše klientky preniesli na chvíľku do "salónu krásy". Niet sa im čo čudovať, keďže si počas neho môžu dopriať pleťové masky, líčenie, či manikúru. Máme radosť, že im aj takýmto spôsobom môžeme dožičiť zážitok z toho, že sa o nich niekto stará a "rozmaznáva ich".

Aj takto trávime voľný čas

Aj takto trávime voľný čas

Dátum: 7. 3. 2024

"Pretože nápadov nikdy nie je dosť!"
U nás sa stále niečo deje. Robíme aktivity s rôznym zameraním, ktoré si nájdu svojich priaznivcov. Robíme spoločne to, čo nás baví:-)

Pôstne obdobie zvyky a tradície

Pôstne obdobie zvyky a tradície

Dátum: 5. 3. 2024

Veľkú noc považujeme za najväčší sviatok v roku. Je symbolom prebúdzajúceho sa života, sily, vytrvalosti. Uctievame si tradície, obklopujeme sa typickými symbolmi a opakujeme zvyky našich predkov.

Zobrazené 1-30 z 166

Život u nás

Kalendár

Sviatok

Meniny má Bianka, Blanka, Benon, Božetech, Alina, Božetecha

Sociálne siete

facebook

O nás

Začiatok našej neziskovej organizácie siaha do roku 2007, kedy dňa 29. marca bola zapísaná do registra neziskových organizácii a mohlo sa postupne začať s výstavbou. Prvá klientka bola prijatá 1. septembra 2012. Odvtedy sa kreovalo viacero sociálnych služieb až po dnešnú, ktorou je výlučne poskytovaná  sociálna služba zariadenie pre seniorov s kapacitou 124 miest. Organizačnú štruktúru tvorí 68 zamestnancov pracujúcich v štyroch úsekoch. Okrem obytných modulov interiér zariadenia tvoria aktivizačné a oddychové miestnosti pre klientov, dve jedálne, vlastná kuchyňa, práčovňa,  dve ošetrovne, dve rehabilitačné miestnosti a kaplnka.