Menu
Zariadenie pre seniorov Seniorvital

Aktuality

Zobrazené 1-30 z 92
#

Jesenná tvorba

Dátum: 26. 9. 2023

Tvorivé dielne sú v zariadení veľkou obľubou. Tvorba seniorov zdobí a skrášľuje priestory zariadenia. Samozrejme chuť do práce! Ale tu majú naši seniori neskutočnú, o čom svedčia aj ich výtvory.

#

Levanduľové mydielka a vrecúška

Dátum: 25. 9. 2023

Ako každý rok aj tento nám skrášľovala areál zariadenia voňavá levanduľa. Keďže sme jej mali hojne, tak sme sa rozhodli ju zužitkovať. Spravili sme si vrecúška, ktoré nám zdobia a rozvoniavajú interiér, tak isto aj mydielka, ktoré majú hojivý a upokojujúci účinok.

#

Prednáška o cukrovke

Dátum: 24. 9. 2023

Dňa 20.09.2023 sa uskutočnila prednáška na tému: Diabetes mellitus. Cukrovka patrí k najrýchlejšie sa šíriacim civilizačným chorobám. Práve o tejto chorobe si pripravila pre poslucháčov prednášku pani doktorka MUDr. Martina Merčiaková. Prednáška bola veľmi prínosná aj pre našich klientov.

Ergoterapia

Ergoterapia

Dátum: 21. 9. 2023

Je liečba zamestnaním a prácou. Klienti veľmi radi privítajú pamäťové cvičenia, či hry, ktoré ich nútia zapájať všetky úrovne pamäti. Zameriavame sa najmä na podporu sebestačnosti a aktivizáciu klientov. Ergoterapia sa podieľa na skvalitnení života klientov a zabezpečuje aktívny odpočinok.

1. Oslava narodenín p. Alžbetky

Zaujímavosti tohto týždňa

Dátum: 15. 9. 2023

1.Oslava narodenín p. Alžbetky - veríme, že dobrá nálada, spev a úprimné priania spríjemnili p. Alžbetke tento výnimočný deň.
2.Pobyt vonku - pobyt vonku má mnoho benefitov, hlavne zlepšuje duševné zdravie.
3.Spoločenské hry - doobedňajšie hodiny sme si spríjemnili hraním rôznych spoločenských hie

Prezentácia bižutérie

Prezentácia bižutérie

Dátum: 12. 9. 2023

Šperk nie je len doplnok.Je to niečo, čo nás vyjadruje a častokrát symbolizuje rôzne udalosti.Preto si myslíme, že je hoden "módnej prehliadky",tak sme si aj my takúto prichystali aj s prezentáciou,kde aj naše klientky sa mohli popýšiť unikátnymi kúskami zo svojej zbierky a popritom si ich vyskúša

Pamäťové cvičenia

Pamäťové cvičenia

Dátum: 7. 9. 2023

"Hola, hola, škola volá."
Aj my sme si posadali do lavíc a usilovne sa pustili do vedomostných úloh. Hry a hlavolamy sú dobrou zábavou, a pomáhajú tiež zamestnať a trénovať myseľ. Cieľom aktivít je posilniť pamäť a ostatné poznávacie funkcie.

loptové hry

Týždenné terapie

Dátum: 1. 9. 2023

Práca v skupine udržiava vzájomnú súdržnosť klientov, podporuje vzájomnú komunikáciu a schopnosť kooperácie. Všetky aktivity sú prispôsobené schopnostiam a zručnostiam našich klientov. Rozvíja ich myslenie a zmysluplne vypĺňa ich čas. Tentokrát sme sa zamerali na terapie rôzneho druhu.

Jubilanti

Jubilanti

Dátum: 28. 8. 2023

Dni nám nesmierne utekajú, roky pribúdajú a vždy je príjemne pristaviť sa a pripomenúť si sviatok každého z našich klientov. Tento deň patril našim jubilantom. Spoločne sme si zaspievali obľúbené ľudové piesne. Stretnutie sa nieslo v rodinnom duchu a klienti sa potešili, že sme si ich takto uctili.

Deň folklóru

Deň folklóru

Dátum: 26. 8. 2023

Klienti preferujú rôzne formy využitia voľného času. Tentokrát sme uskutočnili výstavu, ktorú sme si nazvali "Móda našich stareniek" a pripravili sme ju pre našich seniorov. Mali možnosť obdivovať kroje zo Šariša a výrobky z dreva a keramiky.

Ľutina - výlet

Dátum: 22. 8. 2023

Ako každý rok tak aj tento sme zorganizovali výlet do pútnického miesta ĽUTINY. Najskôr sme si pozreli Baziliku minor zasvätenú Zosnutiu Presvätej Bohorodičky, neskôr miniskanzén drevených kostolíkov a Záhrada Bohorodičky, v ktorej si každý načerpá silu a energiu do ďalších dní.

#

Športový deň

Dátum: 21. 8. 2023

Dňa 16.8.23 sme pripravili športový deň plný zábavných disciplín. Atmosféra bola výborná, chuť do súťaženia bola viditeľná na tvárach všetkých zúčastnených. "Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa", zabaviť, zažiť pocit spolupatričnosti. Deň sme zavŕšili chutným obedom a studenou odmenou.

Nedeľné popoludnie

Nedeľné popoludnie

Dátum: 13. 8. 2023

Slnečná nedeľa sa niesla v duchu návštev. Príbuzný p. Juraja vytiahol harmoniku a svojou hrou a spevom pritiahol pozornosť klientov a ich príbuzných a verte,že všetkým vyčaril úsmev na tvári.V mene všetkých srdečne ďakujeme za spestrenie nedeľňajšieho popoludnia, kt. sa niesol v duchu ľudovej hudby.

Relax v upršané dni

Relax

Dátum: 8. 8. 2023

Aj v upršané dni majú klienti na výber veľké množstvo aktivít. Spoločenské hry sú vhodný spôsob trávenia voľného času. Precvičili sme si mozgové závity pri riešení vedomostných úloh. Z fotografií je cítiť, že klienti sú sústredení pri činnosti, ktorá ich zaujíma a baví.

Prezentácia o čokoláde

Prezentácia o čokoláde

Dátum: 4. 8. 2023

Čokoláda je jedna z najpopulárnejších sladkostí na svete,je zdrojom energie, zlepšuje celkovú psychiku človeka. Aj my sme si dopriali kúsok tohto zdroja energie pre telo aj dušu. Na túto príležitosť sme si pripravili ochutnávku chutných dobrôt. Sladký deň sme strávili v príjemnej atmosfére.

3. SVETOVÝ DEŇ STARÝCH RODIČOV A SENIOROV

3. SVETOVÝ DEŇ STARÝCH RODIČOV A SENIOROV

Dátum: 3. 8. 2023

Starí ľudia sú pamäťou a múdrosťou, vďaka ktorej si mladšie generácie môžu uvedomiť, že sú súčasťou dejín. Aj my sme si v tento deň pripravili pre našich klientov posedenie, kde sme si zaspomínali aj na svojich blízkych.

#

Týždenné aktivity

Dátum: 28. 7. 2023

Aj tento týždeň sme si s klientmi vytvorili dovolenkovú atmosféru.

Levanduľový sirup

Výroba levanduľového sirupu

Dátum: 28. 7. 2023

Keby sa dala vôňa prenášať, tak by sme sa po vypití levanduľového sirupu ocitli priamo uprostred rozkvitnutých polí v Provensálsku. S klientmi sme sa pustili do výroby domáceho voňavého levanduľového sirupu. Nakoniec svoj výsledok ochutnali a veru, bol vynikajúci.

Šípkový turnaj

Šípkový turnaj

Dátum: 25. 7. 2023

Pekné počasie sa snažíme využívať čo najčastejšie vonku. Tentokrát sme usporiadali šípkový turnaj. Šípky ovplyvňujú správny vývoj očnej a motorickej koordinácie. Počas turnaja klienti prejavili svoju zručnosť a hravo si s tým poradili. Tí najlepší a najšikovnejší v hodoch boli odmenení.

More prišlo k nám.

Týždenné aktivity

Dátum: 21. 7. 2023

Vonku sú krásne horúce dni a my sme si pospomínali na dovolenkové obdobie aj kúpeľom vo vode so soľou z mŕtveho mora a troškou levandule. Ďalšími aktivitami boli - pamäťová terapia a pracovná terapia s levanduľou.

Biblioterapia

Týždenné aktivity

Dátum: 12. 7. 2023

Keďže nás už slnko a teplé počasie lákajú von, snažíme sa čo najviac času tráviť v areáli. Tentokrát sme to využili na biblioterapiu - čítanie na lavičke pod lipou.
Ďalšou aktivitou bolo pečenie bublaniny zo sezónneho ovocia, pri ktorej vypomáhali šikovné ruky našich klientov a výsledok stál za t

Zber levandule

Zber levandule

Dátum: 9. 7. 2023

Sezóna kvitnutia levandule práve vrcholí a tak sme ani my nezaháľali a pustili sa do zberu. Levanduľa nás očarí nielen
svojou vôňou, ale aj všestrannými výrobkami z nej. Zariadenie sme naplnili radostnou vôňou a dekoráciami z nazbieranej levandule, ktorá je balzamom pre telo i dušu.

#

Májoví a júnoví jubilanti

Dátum: 29. 6. 2023

Naším jubilantom srdečne blahoželáme a želáme veľa zdravia radosti a spokojnosti zo života.

#

AKTIVITY V TÝŽDNI

Dátum: 29. 6. 2023

Reminiscenčná terapia

Rozprávanie príbehov z retro obrázkov „ako to bolo kedysi“ a rozprávanie sa o kvetov, ktoré pestovali kedysi „ záhrady starej mamy “

Vitamínová reminescencia

Aktivity v týždni

Dátum: 27. 6. 2023

Grilovačka
Spoločenské hry na terase
Vitamínová reminescencia

#

Náš areál opäť vynovený...

Dátum: 23. 6. 2023

Nové drevené sochy.

Juniáles

IX. ročník Juniáles

Dátum: 18. 6. 2023

Dňa 14.06.2023 sa v našom zariadení konal IX. ročník Juniálesu. Do rytmu nám hrala skvelá hudba. Súčasťou programu boli aj naše klientky, ktoré nám zanôtili ľudové piesne. Klienti si pochutili na guľáši a koláčikoch. Týmto sa chceme poďakovať všetkým zúčastneným za vytvorenie príjemnej atmosféry.

NKP - Solivar

Návšteva NKP - Solivar

Dátum: 15. 6. 2023

Soľ je cennejšia než zlato. Túto vetu určite poznáte zo slovenskej rozprávky, ktorou vás v Prešove zavedie aj Solivar. Dňa 09.06.2023 sme sa s klientmi vybrali na exkurziu. Všetko, čo videli vo veľkom, si mohli pozrieť aj v podobe makiet.

Grilovačka

Grilovačka

Dátum: 14. 6. 2023

Grilovanie je dobrým dôvodom na spoločné stretnutie klientov vo vonkajšom areáli nášho zariadenia. Pravú atmosféru sme navodili kombináciou chutí, slniečka, vôní a samozrejme nesmie chýbať výborná hudba a skvelá nálada.

Dni mesta Sabinov

Dni mesta Sabinov

Dátum: 13. 6. 2023

Pri tejto príležitosti sme si aj my pripomenuli významné osobnosti mesta Sabinov.

Zobrazené 1-30 z 92

Život u nás

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Sviatok

Meniny má Cyprián, Damián, Kozmas, Damiána, Mirabela

Sociálne siete

facebook

O nás

Začiatok našej neziskovej organizácie siaha do roku 2007, kedy dňa 29. marca bola zapísaná do registra neziskových organizácii a mohlo sa postupne začať s výstavbou. Prvá klientka bola prijatá 1. septembra 2012. Odvtedy sa kreovalo viacero sociálnych služieb až po dnešnú, ktorou je výlučne poskytovaná  sociálna služba zariadenie pre seniorov s kapacitou 124 miest. Organizačnú štruktúru tvorí 68 zamestnancov pracujúcich v štyroch úsekoch. Okrem obytných modulov interiér zariadenia tvoria aktivizačné a oddychové miestnosti pre klientov, dve jedálne, vlastná kuchyňa, práčovňa,  dve ošetrovne, dve rehabilitačné miestnosti a kaplnka.